Press enter to see results or esc to cancel.

Nástroje

Pro svoji práci jsem si za ty roky oblíbil řadu nástrojů a vyzkoušel nejrůznější vybavení. A protože jsem všemi velmi spokojen, rád jej doporučím i Vám. Nejsem zastánce placení drahých aplikací, nicméně jsou na trhu i produkty, které stojí pár korun a jejich přidaná hodnota je obrovský.

Produkční software

GarageBand – V tomto programu natáčím své PODCASTY. Zkusil jsem samozřejmě několik variant záznam zvuku. Od neplacených až po placené programy i on-line služby. Nakonec jsem zůstal u Garage Bandu. Je zdarma pro každého uživatele se systémem OSx (MAC). Můžete zde pracovat s efekty, čistit zvuk, upravovat rychlost stopy, dávat podkresy, stříhat. Export do všemožných formátů je samozřejmostí. Je to skvělý software.

QuickTime – Tento software používám k nahrávání obrazovky ve vysokém rozlišení. Zpravidla to dělám tak, že QuickTime používám pro záznam obrazu a GarageBand pak pro záznam zvuku. Při nahrávání mám pak tedy zaplé oba tyto programy. V iMovie pak zvukovou stopu a obraz sloučím a dodatečně upravím. QuickTime je zdarma a je i pro Windows uživatele. Pro uživatele MAC počítačů, je integrován v systému automaticky. Windows verze - http://support.apple.com/kb/DL837

iMovie – Když dělám video tutoriály či jakkoliv pracuji s videem, jeho postprodukce je právě v iMovie. Našel jsem v něm zalíbení. Zejména nové verze jsou stále čím dál více dokonalejší. A opět, software je zdarma pro uživatele MAC.

WebSeller.cz CMS / E-Commerce

Photoshop CS5 – Kdoby neznal Photoshop. Nástroj každého kdo chce upravovat fotografie, dělat grafiku, rychlé loga, tvorbu banerů či nějak upravovat cokoliv co má formát obrázku. Již léta používám CS5 verzi. Nějak nemám potřebu utrácet velké peníze za novější verzi, ač určitě nabízí skvělé nové funkce. CS5 mi bohatě stačí a pokud chcete tento software legálně, dá se bazarově koupit za velmi rozumný peníz.

Digital Photo Professional – Je základní software k foťáku Canon. Můžete v něm velmi pokročile editovat fotografie a obrázky. Umí ořezy, efekty a hlavně je to kvalitní postprodukční foto software. Je zdarma a volně ke stažení:
http://cpn.canon-europe.com/content/product/canon_software/inside_digital_photo_professional.do

Sequel Pro – Tento nástroj používám pro práci s databázemi. Je rychlý, přehledný a pro jednoduchou práci bohatě stačí. Software je zdarma a je pro uživatele MAC. http://www.sequelpro.com/

MySQL Workbench – Pokud potřebujete pořádný nástroj na práci s databázemi, pak toto je určitě správná volba. Workbench je profesionální databázový klient s řadou pokročilých funkcí. Je zdarma a volně ke stažení přímo na stránkách MySQL. http://www.mysql.com/products/workbench/

Sublime Text 2 – Tento software na editaci textových souborů, ale i na práci s kódem miluju. Umí být plnohodnotným editorem a společníkem zkušeného vývojáře. Poslední rok dokonce v tomto programu píši všechny svoje články!  Je zdarma v betaverzi a je také multiplaformní (Linux, Windows, Mac).

FileZilla – Pro práci s FTP přístupem, tedy soubory na serveru již delší dobu používám FileZillu. Je zdarma, podporuje řadu typů připojení. Propojí se lehce se Sublime Text 2 a tak veškeré změny na serveru máte vždy pod kontrolou. FileZilla je multiplatformní (Linux, Windows, Mac).

Nástroje pro marketing

WebSeller.cz APPS
Zopim.com
SoundCloud.com
iTunes

Nástroje pro organizace času a provoz

Wunderlist.com 
Viber.com 
Google Calendar
Dropbox.com
WebSeller.cz Cloud

Vybavení pro práci

Canon 600D
MacBook Pro 13“ 
iMac 27“
Externí monitor HP 21“
iPad 2
Kožený obal pro iPad
Kožený obal pro MacBook 13“
Mikrofon C-1U
Držák na mikrofon
Druhý telefon Nokia Dual SIM