Press enter to see results or esc to cancel.

Blog Image
Jarek Mikeš v 

Ohlédnutí za rok 2014 u projektu 200000.cz a plán na rok 2015

Projekt 200000.cz jsem spustil 15.5. 2014. Byl to skvělý a pro mne velmi produktivní rok. Snad nejvíc ve svém životě jsem psal, tvořil obsah jak pro své blogy, tak i pro jiné portály, magazíny. Zde je report co se za 6 měsíců jeho existence přihodilo zde u projektu 200000.cz a co plánuju pro rok 2015.

Proč jsem blog 200000.cz vůbec zakládal?

Tuto otázku občas dostávám a vlastně odpověď je velmi jednoduchá. Abych podpořil vše co dělám a zároveň abych byl schopen to oddělit od mého osobního blogu.

Nastartovat blog je vždycky taková malá výzva. Je to i časově náročné a hlavně výsledek není vždy zaručen. Naštěstí jsem přesně věděl do čeho jdu a proč to dělám a už to je polovina úspěchu. A přeci musím jít trošku příkladem, že blog jde vybudovat za celkem krátkou chvíli.

6 měsíců tohoto blogu v číslech:

Celkem jsem napsal 69 článků, které si přečetlo přes 20 000 návštěvníků (20 502).

Nahrál jsem pro vás 10 podcastů (k dispozici na iTunes, SoundCloud.com) o celkové délce 126 minut.

Díky projektu jsem poznal řadu z vás a jsem za to hrozně vděčný. Některé jsem dokonce potkal osobně. Třeba na akci o blogování, nebo při vánočním setkání.

Moje databáze e-mailů se rozšířila 306 o kontaktů.

Co se mi nepovedlo

Nepovedlo se mi udržet tempo při tvorbě obsahu. I když jsem ho vytvořil docela dost, stále si myslím, že jsem ho měl více rozložit v čase, aby byl blog více pravidelný.

Bohužel konec roku pro mne byl absolutní časový zabiják a moje vedlejší aktivity musely stranou. Ač chci sdílet své nápady, zkušenosti s ostatními, dělám to ve svém volném čase, kterého jsem bohužel neměl tolik kolik bych chtěl.

Také se musím pokárat trošku i v rámci e-mailingu. Neposlal jsem vám ještě ani jeden zajímavý tip. Stále jsem vyčkával, až databáze dostatečně naroste a já budu schopen tvořit nějaký zajímavý obsah.

Uznejte, posílat bullshit na e-mail je horší než neposílat nic. A já raději neposlal nic.

Kam se bude projekt ubírat dál a na co se můžete těšit, co bych chtěl docílit:

1. Pravidelné články, seriály a nový obsah

Těšit se můžet například na kompletní seriál o affiliate e-shopech (přeposílání objednávek).

2. Nové podcasty

3. Propojení s mým blogem www.jarek-mikes.cz a publikování na YouTube formou vlogů

4. V lednz vyjde tištěná knížka: Tajemství digitálních nomádů - jak vydělávat blogováním

Kniha obsahuje to co nenajdete zde na blogu, zkušenosti, praktiky a tipy jak z blogování vymáčknout maximum. Knihu si vydám sám přes svoje nově zřízené vydavatelství (stormedia agency s.r.o.), které konečně dostalo cejch od Národní knihovny ČR. Pokud nechcete, aby vám její vstup do prodeje unikl, přihlašte se k odběru novinek. Bonusový obsah ke knize formou audio verze knihy, pro poslechy v autě a na cestách :-)

5. Více propojit projekt s mými ostatními aktivitami

Pořádám například zajímavé soutěže, akce. Více zapojit i mé partnery či tvůrce podobného obsahu.


Líbil se vám článek? Sdílejte jej.


comments powered by Disqus