Press enter to see results or esc to cancel.

Blog Image
Jarek Mikeš v 

Napsat kvalitní e-book není těžké .. (#ebook 2)

... pokud jste dobří v tom co děláte.


Sdílet informace a zkušenosti (špatné i dobré) pro vás může být velmi zajímavým způsobem, jak se dostat blíže ke svým zákazníkům. Nedávno jsem měl rozhovor s kamarádkou, která hrozně ráda cestuje a zjišťuje si informace o historii a kultuře daných lokací. Trošku si postěžovala, že cestování je nákladné a občas nějaký ten peníz chybí.

Tak jsem ji poradil, ať začne o svém cestování psát blog. Své zážitky ať fotí, natáčí na video a pak sdílí na Internetu. Nakonec jsme se dostali k tématu e-booků. Ona si totiž poctivě píše poznámky z cest. Podrobný deník ve formě zápisků, včetně nějakých suvenýrů (třeba list z kanadského javoru, křídlo z asijského motýla ..). Kamarádce jsem poradil ať své zápisky uspořádá a vydá je jako e-book, který může za symbolickou cenu prodávat. A vydělané peníze ji pomohou přispět na náklady spojené s cestováním. Dnes již knížku dokončuje a hned jak ji vydá, určitě ji nasdílím, abych ji podpořil.

Můj e-book

Já sám jsem vydal sice jen jeden placený e-book a několik dalších zdarma. E-book Jak začít internetový start-up v ČR, jsem napsal jako potřebu. Musel jsem se totiž scházet se svými zákazníky a pořád dokola jim vysvětlovat některé informace spojené s vývojem internetového projektu, založením firmy a co vše je potřeba pro zviditelnění. A tak jsem jednoduše napsal návod, dal mu řád a vydal jsem ho jako e-book. 

E-book jsem psal když jsem cestoval po Asii (Thajsko, Malajsie, Singapur). Naprosto jsem si to užíval, nikam jsem nespěchal. Zabral mi zhruba 10 dní.

Prodal jsem více jak 100 kusů e-booku a vydělal si tak přes 50 tisíc korun. Zde jsem o tom napsal i článek na mém blogu. E-book se stále čas od času prodá. Informace v něm jsou víceméně stálé.

I vy můžete napsat vlastní e-book

A podobně můžete postupovat i vy. Pokud máte nějakou dovednost, postup či informace, které děláte rutině, podělte se o ně. Nemusíte psát román. E-book o 10 stránkách může být také velice inspirativní. A pokud zvolíte adekvátní cenu, uvidíte, že vás vaši příznivci podpoří. Rád si koupím e-book přátel či lidí, kterých si vážím, beru to jako vyjádření již zmíněné podpory. Znám spousty lidí co smýšlí obdobně.

E-book můžete dávat i jako dar či poděkování svým obchodním partnerům, příznivcům. Stane se skvělým marketingovým nástrojem.

Pokud už takový e-book máte, přečtěte si další článek jak si udělat prodejní stránku.

Přejít na další článek:
Jak vytvořit automatizovanou prodejní stránku pro e-book? (#ebook 3)


Líbil se vám článek? Sdílejte jej.


comments powered by Disqus