Press enter to see results or esc to cancel.

Blog Image
Jarek Mikeš v 

5 zbytečných strašáků, co odrazují začít s blogováním (#16)

Vím, že se může někomu zdát, jak to mám lehké. Že se mi to lehce říká, když vím, jak vytvářet weby, jak psát a jak se propagovat. Často slýchávám i argumenty: "no ty jsi ajťák, ty víš, jak se to dělá" a nebo taky "ty máš firmu, pro tebe je to brnkačka". Jenže všichni musíme někde a někdy začít a tento typ argumentů je stejně nesmyslný jako ty, které uvádím v tomto článku.

1. "Já na to nemám, nevím o čem psát"

Asi nejčastější argument, co slýchávám. Pardon, není to argument, ale nejčastější výmluva, co slýchávám. 

"Věřím, že každý člověk má v sobě jedinečné příběhy, zkušenosti a myšlenky, které stojí za sdílení."

Nemusíte být instruktor nebo nějaký specialista. Jsou blogy, kde lidi sdílejí své pocity, názory na situace kolem nich. Nepřináší prakticky nic nového, jen sdílí svůj postoj na určité věci.

Každého přece něco baví. Blogování je něco jako sebevzdělávání. Když blogujete a tvoříte pro lidi, nutí vás to více nad informacemi přemýšlet. Dokonce si i něco více ověříte. To je samozřejmě prospěšné a neskutečně vás to posouvá dále. Po čase blogování se doslova stanete experty v tom, o čem budete psát.

Proto výmluva, že na to člověk nemá, či neví, o čem psát, mi příjde naprosto zcestná. Samozřejmě musíte se rozhodnout, jestli máte tu touhu začít či nikoliv. To je rozhodující.

2. Nechce se mi teď za to platit, nemám peníze

Vždycky říkám, že blogování je naprosto stejný jako sport. Chcete si jít zahrát squash, jdete a koupíte si oblečení, tenisky a raketu. Bez toho totiž nemůžete hrát.

S blogem to je úplně stejné. Chcete hrát? Musíte si pořídit doménu a samotný systém, na kterém budete blog a vše kolem provozovat. A protože mám službu WebSeller (jak opakovaně zmiňuji), vaše investice na první rok blogování bude doména a balíček u WebSelleru za 119 Kč měsíčně. Tedy 1428 Kč za rok. A vzhledem k tomu, že dáváme doménu zdarma, jediná investice je právě cena provozu za rok.

Veškeré marketingové nástroje, aplikace, know-how a návody budete mít v ceně. Hodně lidí mi vyčítá, že moc přímo nabízím služby WebSeller, že se snažím ho prodat. A moje odpověď? Proč bych to nedělal?

WebSeller buduji celý život a stojím si za ním

A navíc, zkuste si to samé objednat jinde. Potom si spočítejte čas a peníze. Uvidíte, že částky budou naprosto někde jinde.

3. "Neumím gramatiku a sloh, na škole jsem měl/a špatný známky"

Chcete vědět malé tajemství? Ani já nejsem kdovíjaký pisálek. Na gymplu jsem měl trojky i čtyřky z gramatiky a ze slohu. Sloh mě sice bavil, ale nikdy jsem se nedokázal držet typu zadaného slohového útvaru.

Každopádně na gramatice absolutně nezáleží. Když budete upřímní a zaujmete obsahem, tak gramatika nebude to nejdůležitější. Tím samozřejmě nechci říkat, že je nějaká druhořadá. To jistě ne. Jak píšete gramaticky, odráží částečně vaši osobu.

"Přetstafte sy, že bich Vám psal takto. Teda že by ste měly číst takovíto text. Asy to není ůplně nejlepší pohled nemislíte?"

Naštěstí dnes se dá použít třeba WORD, který má automatické opravy chyb. Já ze začátku dělal chyby. Nejvíc asi v čárkách a pořád mám tendence dělat dlouhé souvětí. Můj hlavní kontrolor jsou moji přátelé a má drahá polovička, která díky bohu, ochotně přečte každý můj článek a na chyby mě případně upozorní. Nicméně psaním se přirozeně zlepšujete. Dnes už jsem schopný napsat texty bez nějakých velkých gramatických hrubek. Ač tedy se učím stále.

Takže nezoufejte, neumět gramatiku je ten nejmenší problém. 

4. Nevěřím, že mi blogování může nějak pomoci

Blogování je životní cesta. Pomůže vám, ať chcete nebo ne. Jak jsem již psal, je to veřejný deník. Pomáhá vám samotným udělat si pořádek v myšlenkách a názorech.

Víra není okamžitá a je nesmysl, abych ji po vás jakkoliv chtěl vynutit. Zkuste se ale zamyslet nad tím, proč to nezkusit. Psali jste si v mládí svůj deník? O to více budete mít k blogu blíže.

Až budete mít blog, který někam směřuje, udělat ho výdělečným nebude ta největší výzva, která vás potká. Toto mi věřte :-).

5. "Fajn, založím blog a pak co?"

Trošku to má společné prvky jako předchozí bod. Nicméně jsem si plně vědom, že začít blogovat a pak získávat čtenáře je opravdu náročné. Stejně jako já musím na svých blozích bojovat o návštěvníky, budete tak muset činit i vy.

Na Internetu však naleznete spoustu návodů, rad a tipů, jak postupovat. Zde na tomto blogu (200000.cz) máte podrobný návod na prakticky první půl rok života nového blogu. WebSeller má navíc tzv. Žebříček úspěchů, který vám řekne přesně, co máte dělat. Dokonce zkontroluje, zda jste to udělali správně a ohodnotí vás.

Ale o tom zase někdy příště.


Líbil se vám článek? Sdílejte jej.


comments powered by Disqus