Press enter to see results or esc to cancel.

Blog Image
Jarek Mikeš v 

Rozbor příjmů cestovatelského blogu justonewayticket.com po roku existence

Několikrát jsem zmínil tento inspirativní blog(justonewayticket.com), kde mladá Němka dala výpověď v práci a začala naplno cestovat. Cestování však není zadarmo a tak se rozhodla, že si bude vydělávat blogováním. Z čeho všeho a kolik dnes vydělává? Připravil jsem vám inspirativní rozbor, abyste si mohli udělat obrázek jak takové složení příjmů z blogu může vypadat.Ještě něco krátce o Sabrině, dnes už blogerce o cestování. Dříve byla grafička. V roce 2008 dala výpověď v práci a přes rok a půl cestovala po celém světě. V roce 2010 se vrátila zpět do práce, ale svou práci nenáviděla. Ranní vstávání spojené s klasickým 8-10 hodinovým krysím závodem. A tak dala v ten samý rok výpověď a začala hledat svoji cestu (během cestování :-). V roce 2013 si založila blog a od té doby se mu věnuje tak akorát, aby si udržela, stále se navyšující příjem. Nikdo ji však nic neučil, na vše si musela přijít sama. Než začala vydělávat, musela pracovat jako freelancer (na volné noze).

Sabrina vydělává přes 2300$ měsíčně, tedy okolo 50 000 Kč po jednom roce blogování.

A jak tedy vypadá její příjem?

1. Přímá reklama - US$1,578 (cca. 33 770 Kč)

Největší podíl na příjmech u ní má přímá reklama. To jsou bannery, zpětné odkazy, PR články, zveřejňování sponzorů. Aby dosáhla těchto příjmů, musí pracovat tak jeden den za celý měsíc. Ale aby se do této pozice dostala, trvalo jí to téměř rok. Než si udělala kontakty, vyzkoušela partnery, vybudovala své jméno a stala se tak atraktivní pro inzerenty.

Také velkou roli u ní dělalo ohodnocení ranku u Google. Jakmile dostala PageRank 5, začaly ji na e-mail chodit nabídky o koupi inzerce prakticky denně. Nikoho nemusela oslovovat!

Obr. takto vypadá například odkaz na partnery.

2. Provize z prodejů (affiliate) - US$492 (cca. 10 528 Kč)

V affiliate je Sabrina velmi opatrná. Nechce doporučovat produkty a služby, které nevyzkoušela a které jí nepřirostly k srdci. Je registrovaná v několika provizních systémech, podívejme se v jakých.


Obr. ukázka jak prezentuje produkty, ze kterých má provizi

Obr. odkazy na provizní systémy, které zmiňuji níže


a) Agoda = US$397 (cca. 8 495 Kč)

Její údajně nejúspěšnější affiliate program - portál na vyhledávání ubytování, hotelů. Údajně má velmi dobrou zkušenost z prodejů prostřednictvím zpětných odkazů. Bannery u ní nefungovaly, jak sama píše.

b) Jimdo = US$41 (cca. 877 Kč)

Je hostingová společnost, kde má uložený i svůj blog. Je s ní spokojená a tak ji doporučuje. U WebSelleru máme také řadu spokojených uživatelů, kteří nás doporučují přes náš provizní program.

Malá zajímavost je i to, že se Sabrina rozhodla nemít svůj blog na Wordpressu, protože chtěla systém, který bude šetřit její čas a nebude nucena řešit příliš technických problémů.

c) E-junkie = US$14 (cca. 299 Kč)

Je stránka na prodej e-booků. Sabrina napsala o pár knížkách a své největší příjmy má z prodejů titulu How to live a life of travel (Jak žít život na cestách) a Work on a cruise ship (Práce na výletní lodi).

Obr. ukázka prezentace e-booků, ze kterých má provizi

d) Amazon = US$13 (cca. 278 Kč)

Amazon.com, asi není potřeba představovat. Najdete zde velkou řadu produktů všeho druhu. Nicméně největší podíl z příjmů justonewayticket.com je prodej e-booků. Zajímavé, že?

e) World Nomads = US$11 (cca. 235 Kč)

Cestovní pojištění, které Sabrina doporučila v jednom článku. Kupodivu se k tomuto článku vracejí noví a noví čtenáři.

f) Lonely Planet = US$9 (192 Kč)

Lonely Planet je známý projekt cestovatelských průvodců, který Sabrina také propagovala. Lonely Planet propagovala prostřednictvím affiliate společnosti Affiliate Window, která  má pod sebou řadu silných partnerů, jako např. hotels.com, booking.com, Agoda.com, Asia Rooms,  atp. Affiliate Window Sabrina doporučuje každému, kdo píše blog o cestování.

g) Commission Junction = US$7 (cca. 150 Kč)

S CJ.com nemá sama moc dobré zkušenosti. Trošku si stěžuje na nízké provize, které navíc přišly jen z bannerů.

3. Kontextová reklama - US$244 (cca. 5221 Kč)

Do kontextové reklamy patří převážně Google Adsense. Sabrina ale využívá ještě jeden, méně známý a tím je Mad Ads Media. Jediný rozdíl mezi těmito dvěma systémy je, že Google platí provizi v okamžik, kdy na reklamu u vás někdo klikne (pay per click), kdežto Mad Ads Media platí za zobrazení stránky.

Sabrina sdílí i můj názor na Google Adsense (zmiňoval jsem ho zde), že pokud nemáte velkou návštěvnost (alespon 15tisíc měsíčně) a pokud nechcete obtěžovat své čtenáře reklamou mezi články, raději na Google Adsense zapomeňte.

Mad Ads Media platí za 1000 zobrazení 1$ (cca. 21 Kč), tedy při 50 000 zobrazení měsíčně vyděláte 50$ (cca. 1000 Kč).

Na závěr

Sabrina je blogerka, která se sama učí. Nikdo jí neukázal další formy příjmů a nikdo ji nenaučil, jak vydělávat on-line. Přesto dokázala něco úžasného, skončila v práci a začala dělat to, co byl její sen.

Jak sama uvádí, nezná důvod svého úspěchu. Nicméně, aby se vypracovala na pozici na které je dnes, musela být tak trochu posedlá svým blogováním.

Když se dívám na její blog, vidím určitě hodně věcí, které se dají vylepšit a kde by mohla využít dalších možností, jak vydělat. Ale kdoví, třeba na to přijde sama. Budu ji sledovat a třeba po roce o ni opět napíši :-)

 

Tak co ještě stále váháte nad založením blogu? Třeba vám pomůže můj průvodce Jak vytvořit výdělečný blog, kde se krok po kroku dozvíte jak na to. 


Líbil se vám článek? Sdílejte jej.


comments powered by Disqus