Press enter to see results or esc to cancel.

Blog Image
Jarek Mikeš v 

Získání prvních provizních odkazů (#8)

Jakmile máte připraveny webové stránky na vlastní doméně a máte v hlavě několik témat na články, o kterých chcete psát, budete s jistotou potřebovat provizní odkazy. Tyto provizní odkazy "zakomponujete" do svých článků.

Registrace do provizních programů

Provizní odkazy je možné získat pouze u partnerů (obchodníků, dodavatelů), kteří mají aktivní provizní program. To znamená, že jsou připraveni na lidi, jako jste vy. Tedy vlastníky webových stránek, co chtějí nabízet jejich produkty a služby.

Kde najít dobré provizní programy (dobré prodejce)

Na Internetu je řada seznamů s provizními programy. Musíte počítat s tím, že budete muset provizní programy zkoušet. Ne každý funguje. Může se stát, že i když přivedete návštěvníky, tak ve výsledku nenakoupí. Nebo můžete narazit na špatného partnera, který nebude včas (či vůbec) vyplácet provize. Bude to o hledání, které provizní programy opravdu stojí zato.

Nově se teď objevil katalog provizních partnerů z dílny Mária Roženského (tvůrce affilbox.cz) s názvem www.affiliatekatalog.com. Jsou také tzv. provizní sítě, kde je možné se zaregistrovat, a v této provizní síti máte stovky až tisíce provizních programů. Často je zde však ale provize o trošku nižší, než přímo od obchodníka. Mezi největší provizní sítě patří například Commision Junction.

To, že má prodejce provizní program, poznáte i na jeho webových stránkách či eshopu. Stačí se podívat do patičky či hlavní navigace jeho stránek, jestli zde nemá odkaz Provizní program, Partnerský program, Affiliate program, atp. Stačí se zaregistrovat a následně po přihlášení získáte zpětný odkaz.

Ukázka registrace do provizního programu

Já mohu uvést konkrétně provizní program WebSelleru, kde rozdáváme doživotní provize. Jakmile jednou přinesete návštěvníka, co alespoň jednou něco koupí, budeme vám vyplácet provizi z každé útraty, kterou u nás kdy udělá.

Aktuální výše provizí jsou následující:

  • z tarifu 30 % u první fakturace
  • z tarifu 15 % u všech dalších fakturací
  • z aplikace 10 %
  • z e-booku 15 %
  • za servisní práce 5%

Přesný popis provizního programu s možností zapojení 
naleznete zde

Přihlášení je jednoduché, zaregistrujete se do WebSelleru (kde už stejně nejspíš budete, pokud jste postupovali dle předchozího článku) a kliknete na Zákaznický účet.

 

Aktivaci provizního programu můžete udělat přes tlačítko:

 

 

V sekci provizní odkazy naleznete to co potřebujeme:

 

 

 

Podobným principem funguje většina provizních programů. Brzy zjistíte, že řada obchodníků používá stejný provizní software (tedy nástroj, který umožňuje registraci a vyplácení provizí partnerům, jako jste vy). Jak jsem již uvedl, velmi oblíbený a kvalitní je Affilbox.cz. V příkladech na tomto webu budu občas uvádět některé provizní programy, který se mi osvědčili či nějak mile překvapily.


Líbil se vám článek? Sdílejte jej.


comments powered by Disqus