Press enter to see results or esc to cancel.

Blog Image
Jarek Mikeš v 

Napsání prvního článku s provizními odkazy na www.cestopisec.cz (#8a)

Po mém úvodním článku, kde jsem vám popsala, jak jsem si zaregistrovala doménu a vytvořila vlastní blog www.cestopisec.cz, mám pro vás další článek. Tentokrát vám popíšu, jak jsem se vypořádala s napsáním prvního článku a vložila do něho provizní odkazy.

Výběr tématu článku

Po vytvoření samotného blogu jsem se musela zamyslet nad tím, o čem chci vlastně psát. Mám namyšleno přibližně 10 témat dopředu, o kterých se chci podělit s čtenáři.

Jakmile jsem měla zvolené téma, už nebylo tak těžké něco sepsat. Ze začátku jsem měla trošku obavy, vždyť nemám moc zkušeností, co když mě nikdo nebude číst? Také mně docela dlouho trvalo, než jsem dopsala celý článek. Ale myslím si, že to chce jen praxi a pak jen psát a psát. Článek jsem se snažila psát jednoduše, aby to pochopila i laická veřejnost.

Jako první téma jsem zvolila článek o dopravě do Thajska. Napsala jsem nějaké základní informace o sobě, o cestování všeobecně, dále o tom, kdy je nejlépe navštívit Thajsko a pak, jak tam letět a na kolik vyjde cena letenky.

Registrace do provizního programu

Rozhodla jsem se, že do článku vložím 2 odkazy na leteckou společnost Pelikán, kde odkazuji na cenu levnějších letenek. Při hledání provizních partnerů jsem na Internetu našla, že Pelikán provozuje svůj vlastní provizní program. Proto jsem si ho vybrala.

Nejdřív jsem se musela registrovat na jejich stránkách http://partner.pelikan.cz/affiliates/ jako nový partner. Vyplnila jsem potřebné údaje. Při vyplňování povinných údajů chtěli i IČ, aby věděli, kdo pak vystaví fakturu, pokud vám budou vyplácet nějakou provizi. Po dokončení registrace mi bylo přiděleno moje speciální číslo, které bude v daném provizním odkazu a podle kterého Pelikán pozná, že jsem zájemce o letenku doporučila zrovna já. Po registraci mi byl přidělen speciální provizní odkaz, který vypadá takto: 
http://www.pelikan.cz/cs-cz/?a_aid=fa3ecabb
Pro vás je důležité to číslo za otazníkem.

Vložení provizního odkazu

Jakmile jsem získala můj provizní odkaz, přihlásila jsem se do administrace WebSelleru. Klikla jsem na Obchodní centrum (poslední ikonka vlaječky v horní nabídce administrace). Vybrala jsem Zkracovač url adres a dala instalovat aplikaci.


Po instalaci jsem pak Zkracovač url adres našla ve Správě Webových stránek. Dále jsem klikla na již zmiňovaný Zkracovač url adres. Dala nový odkaz. Do názvu odkazu jsem si vložila Affiliate Pelikán. Do Cílové url adresy jsem vložila provizní odkaz z Pelikánu a klikla jsem na na Vytvořit odkaz. Potom jsem do mého článku na www.cestopisec.cz vložila odkaz na tento zkrácený url odkaz, který mi WebSeller vygeneroval.


A to je celý proces, který musíte podstoupit, abyste si vložili provizní odkaz do článku. Myslím, že to nebylo tak strašné, jak jsem si původně myslela.

Autor článku: Lenka Kubíková


Líbil se vám článek? Sdílejte jej.


comments powered by Disqus