Press enter to see results or esc to cancel.

Blog Image
Jarek Mikeš v 

Říká se, že peníze nejsou všechno (#1)

V nejrůznějších diskuzích, poradnách i konzultacích s odborníky na mezilidské vztahy se často dozvídáte, že peníze nejsou všechno. Toto slovní spojení vám opakovaně potvrzují i lidé, kteří dosáhli pohádkového bohatství. V České republice takových lidí naleznete celou řadu, mezi ně patří i Karel Janeček. Ve světě pak nalezneme příklady filantropů u manželů Gatesových nebo hereckého páru Angelina Jolie a Brad Pitt.

Souhlasím s názorem, že peníze nejsou vše. Lidem s bohatstvím a zázemím na několik generací dopředu se snadno káže voda, i když pijí víno. Těžko si představují absurdní situace, kdy se musíte rozhodovat, jestli naplníte ledničku, nebo zaplatíte plyn či elektřinu. Ve většině moderních civilizací lidé vždy prvně mysleli na sebe a potom na společnost. Jak tedy může být kvalitnější život ve společnosti, když jednotlivci této společnosti kvalitnější život nemají.

Jsem toho názoru, že člověk v konzumní (a kapitalistické) civilizaci peníze potřebuje. Určitě k absolutnímu blahobytu stačí různým lidem různé sumy. Myslím si, že v České republice je tato suma 200 tisíc měsíčně čistého. 200 tisíc měsíčně není málo peněz, ale z pohledu jiných států a bohatších lidí to není ani zas tak velký balík.

Nicméně za 200 tisíc měsíčně si zajístíte luxusní bydlení, zajistíte rodinu a zbyde vám ještě dost na útratu a menší investice. Tento blog jsem založil proto, že chci ukázat, že dosáhnout částky 200 tisíc měsíčně není zas tak těžké. Nečekejte, že to budete mít během pár týdnů či měsíců. Této částky se dá dosáhnout přibližně po 18 měsících. Tedy roce a půl.

“Důležité je se během této cesty koncentrovat jen na podstatné věci. Vyvarovat se ztrátě času s věcmi, které vám nepřinesou žádný užitek.”

Dovolte, abych se představil. Jmenuji se Jarek Mikeš, podnikám na Internetu už od svého mládí. Mám za sebou řadu úspěchů, ale i neúspěchů. Nikdy jsem nevzal dotaci, nebyl součástí žádného start-up akcelerátoru, ani nemám za sebou bohaté investory. Přesto patřím do skupiny lidí, kteří mají příjem překračující hranici 200 tisíc Kč měsíčně. Rád se podělím o zkušenosti, které mi k tomu pomohli. Více o mně se dozvíte na linkedin.com. Jsem také na Twitteru a klidně si mně přidejte i na Facebooku.

A protože jsem si jistý, že této cesty může dosáhnout naprosto každý, kdo má zdravý selský rozum, společně se mnou mi bude pomáhat má přítelkyně, která bude mít stejný cíl jako my všichni. Dosáhnout částky 200 tisíc měsíčně. Přítelkyně nikdy nepodnikala, je introvert, vždycky byla zaměstnancem a hrozně se bojí riskování. Bude pro vás společně se mnou psát články, jak postupně aplikuje doporučení, které zde budu průběžně zveřejňovat.

A aby jsme neztráceli čas, zde je další článek k tomu jak vůbec začít.

 

Přejít na další článek: Co všechno budete muset podstoupit? (#2)

 


Líbil se vám článek? Sdílejte jej.


comments powered by Disqus