Press enter to see results or esc to cancel.

Blog Image
Jarek Mikeš v 

Nápad, výběr domény a vytvoření blogu (#7a)

Ahoj, jmenuji se Lenka. Rozhodla jsem se, že se zapojím do projektu 200000.cz, a to tak, že si sama vytvořím vlastní web a půjdu krok po kroku podle zde zveřejněných návodů. Protože jediné, co tím můžu ztratit je čas a možná nějaký ten peníz. Získat můžu určitě více a člověk se ještě něčemu přiučí, tak proč to nezkusit. S mými úspěchy či neúspěchy a co konkrétně budu řešit, vás budu pravidelně informovat. Snad vám budu inspirací a vaše nápady se také stanou skutečností.

1. Vlastní nápad

První úkol byl rozhodnout se, na jaký obor se zaměřit. O čem chci vůbec psát. Co mě zajímá? Napadlo mě více oborů, které mě baví, ale myslím, že ze všech převažuje cestování. Takže moje volba byla jasná. Ráda cestuji, pravidelně sleduji cestovní blogy, diskuzní fóra. Baví mě číst si informace o jednotlivých zemích. Tak proč neobohatit tento obor o své vlastní zkušenosti. Minulý rok jsem byla na měsíc v JV Asii, navštívila jsem i pár evropských zemí, takže nějaké informace a zkušenosti mám. Rozhodla jsem se, že si tedy vytvořím blog, kde budu čtenářům radit prostřednictvím mých článků.

2. Výběr domény

Jednoznačně těžší pro mě bylo vybrat název domény. Všechny názvy, které mě napadly, již byly obsazené. Po nějakém času jsem konečně přišla s doménou, která byla volná. 

Vybrala jsem si doménu cestopisec.cz.

Podle doporučení článku #7/1.část jsem si vybrala cz. doménu. A chtěla jsem také jednoslovný název, aby byl lépe zapamatovatelný. Ale myslím si, že i dvouslovným názvem také nic nezkazíte.

3. Vytvoření blogu

Zaregistrovala jsem se na www.webseller.cz, vyplnila potřebné údaje a vytvořila si zkušební účet. Zatím mám 30 denní plnou verzi a po 30 dnech si vyberu jeden z nabízených tarifů. Nejdříve jsem si v administraci registrovala doménu www.cestopisec.cz. Na rok mě stála 183 Kč. Poté jsem si klikla na tlačítko vytvoření webových stránek a vybrala si šablonu Web Template 1. Trošku jsem si pohrála s barvičkami šablony. Nastavila barvu pozadí, barvu menu. Na úvodní stranu jsem si vložila vlastní fotky, aby to trochu oživilo. Vyplnila si jednotlivé texty. Logo webu jsem si stáhla z fotobanky. A vložila ho v Nastavení webové šablony-Barvy a obrázky-Obrázek s logem a dala jsem vložit obrázek a pak klikla na vložit odkaz. V administraci WebSelleru je průvodce, který vás navede, případně můžete napsat na livechat, kde vám v průběhu dne vždycky někdo odpoví.

4. Menu blogu

Navrhla jsem si Menu, kde mám 6 položek, kam budu ukládat tématicky zaměřené články:

 • Doprava
 • Rozpočet
 • Výbava na cesty
 • Ubytování
 • Destinace
 • Měsíčník

Skoro celé menu mám momentálně skryté, protože tam nemám zatím žádný obsah. Odkrytá zůstala pouze jedna položka, a to Doprava, do které jsem napsala první článek. Vytvořila jsem si i Menu-Měsíčník, kde jednotliví čtěnáři můžou odebírat novinky z blogu. Jednotlivé články budu každý měsíc dávat do pdfka a posílat uživatelům na email. Do měsíčníku přidám i nějaké zajímavé tipy.

5. Plán, jak budu vydělávat

Podle doporučení Jarka musím začít postupně. Pro začátek budu blogovat o cestování a budu se snažit víc číst různé cestopisné články, ať jsem v obraze. Ráda bych se u blogování zaměřila na dopravu a výbavu (to jsou i informace, co jsem neustále hledala i já). A protože na řadu z toho, co jsem si kupovala sama, existují provizní programy, zaregistrovala jsem se do některých, například provizní program na letenky. A pokud někdo na daný odkaz v článku klikne a třeba do 1 měsíce si koupí nějakou letenku, budu mít z něho provizi.

Další zdroj příjmů bych ráda měla z dropshippingu. Slovo je to strašné, sama jsem to nechápala. Ale je to vlastně provozování e-shopu s tím, že vy zajístíte návštěvnost a prodej a někdo jiný to odbaví za vás. Kolem cestování existuje spousty užitečných produktů, které určitě okoření celý blog.

Určitě chci využít do budoucna můj měsíčník. Jarek něco naznačil, že se dá do budoucna spojit s podobnými projekty a vzájemně si pomáhat. Nechávám si to otevřené a uvidíme jaká příležitost se mi naskytne.  

6. Shrnutí

Ve shrnutí vám vždy napíšu, kolik mně to zabralo času a kolik mě to stálo peněz.

Strávený čas:

 • Promyšlení nápadu, výběr oboru - cca 5 dní
 • Výběr domény - cca 1 den 
 • Vytvoření blogu - cca 1 den

Rozpočet:

 • Cena domény: 183 Kč
 • Vytvoření blogu: 0 Kč

 

Příště vás seznámím s tím, jak jsem napsala první článek a vložila do něho provizní odkaz.

Autor článku: Lenka Kubíková


Líbil se vám článek? Sdílejte jej.


comments powered by Disqus