Press enter to see results or esc to cancel.

Blog Image
Jarek Mikeš v 

Jak si vytvořit účet v Google Analytics (#12a)

Někdy je celkem "porod" vyznat se v procesech služeb Google. I já sám občas mám problémy pochopit co vlastně po mě chtějí. Vím, že vytvoření účtu u Google a možná u Google Analytics může být pro zkušenější uživatele banální záležitost, ale třeba já osobně bych ve svých začátcích za podobný návod byl rád.

Samozřejmě můžete najít nápovědu přímo u samotného Google. Ale zkoušeli jste ji někdo číst? Sebevražda :-). Nicméně zde ve třech krocích máte návod, jak vytvořit účet u Google Analytics.

1. Účet u Google

Nejdříve si vytvořte účet u Google pokud ho ještě nemáte. Google vyžaduje mít jeden účet pro všechny jeho služby. Pokud tedy jste přihlášeni třeba v Google Plus, na YouTube či dalších Google službách, tuhle část přeskočte.

 

 

Jakmile vyplníte registrační formulář dostanete se na uvítací schránku. Na e-mail vám ještě dorazí potvrzení registrace, tak si jednoduše odklikněte odkaz (klidně se to dá udělat později).

2. Registrace Google Analytics 

Nyní si otevřete registrační stránku Google Analytics. Na tuto stránku se dostanete kliknutím na tento odkaz. Po načtení stránky si klikněte na tlačítko registrace. Viz. obrázek. Pro tuto akci musíte být u Google přihlášeni (měli byste být automaticky, pokud jste udělali bod. 1., pokud registraci u Google máte a bod 1. jste přeskočili - přihlašte se).

 

3. Vytvořte si profil

Profil reprezentuje jednu webovou stránku. Postupně jak jich budete mít více, tak těchto profilů bude také přibývat. Se založením profilu získáváte také unikátní kód ve formátu např. UA-52505852-1. Normálně byste pak museli kód viz. obrázek vzít a vložit do HTML stránky vašeho blogu či webu (nebo e-shopu). Proto toto je potřeba však alespoň minimální znalost kódování HTML stránek.

Ale buďte klidní, pokud jste se dostali na tuto stránku (viz. obrázek), máte hotovo. Nemusíte nikam nic instalovat ani dál řešit. Prostě okno prohlížeče můžete zavřít a pokračovat v propojení s WebSellerem, který vše nastaví a udělá za vás :-).

 

 

Přejít na další článek: 
Jak měřit na webu návštěvnost přes Google Analytics (#12)
 


Líbil se vám článek? Sdílejte jej.


comments powered by Disqus